Nejste přihlášeni. Přihlásit se

19122011443.png, 37kB

Zde je malý pohled do zkušebny

Zkoušky Rybovy mše probíhají dle zápisu v aplikaci níže. Zájemce zaškrtne přes internet, kterých zkoušek se účastní. Má také možnost jakékoliv změny, třeba se jen se včas vyškrtnout z nějakého termínu. Práce je tak snadně koordinovatelná pro účastníky i vedoucí.

Frouz-rybovka-2012-01.png, 376kB

A takto to již vypadá na koncertě

Míváme tři vystoupení, všechny v Praze na Vinohradech v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně.
foto: Martin Frouz, kostel NSP na Vinohradech, Praha, Rybova mše 2012

Frouz-rybovka-2012-03.png, 293kB

Dechy a housle

Samozřejmostí na každém koncertu jsou různé dechové nástoje a dostatečný počet smyčců - housle, violy, violoncela a kontrabasy.
foto: Martin Frouz, kostel NSP na Vinohradech, Praha, Rybova mše 2012

ryba-2012-12-25.png, 330kB

Pohled do publika v roce 2011

Lidí je opravdu hodně - jak je i vidět na fotkách. A to jak v učinkujících, tak i posluchačů.

Frouz-rybovka-2012-02.png, 289kB

A ještě další pohled do publika z roku 2012

Tentokrát se můžete podívat z ptačí perspektivy na koncert Rybovy mše.
foto: Martin Frouz, kostel NSP na Vinohradech, Praha, Rybova mše 2012

ryba-2012-1.png, 329kB

Děláme to pro radost naši i druhých

Účinkujeme bez nároku na honorář. Dobrovolné vstupné pokryje jen náklady. Za zbytek se nakoupí občerstvení na zkoušky, kde je zdarma k dispozici.
pro obrázek vpravo: Martin Frouz, kostel NSP na Vinohradech, Praha, Rybova mše 2012

rybovka-sladarna-2011-1.png, 346kB

Koncert pro studenty Gymnázia Karla Sladkovského

Stává se již tradicí, že jeden z koncertů před Vánocemi je vždy pro studenty Gymnázia. Celá škola osmiletého Gymnázia se tak může na chvíli před Vánoci zastavit a zaposlouchat se do této krásné hudby.

rybovka-sladarna-2011-2.png, 270kB

Koncert pro studenty Gymnázia Karla Sladkovského

Na koncertě v kostele se tak sejde přes 400 žáků s jejich učiteli, ale i vedením školy. Mohou tak důstojným způsobem společně prožít přicházející Vánoce.

rybovka-sladarna-2011-3.png, 234kB

Koncert pro studenty Gymnázia Karla Sladkovského

Jedná se o výjimečnou akci, ve které jsou i sami studenti Gymnázia zapojeni, a to jak ve sboru, tak i v orchestru a organizaci. Učí se tak novým dovednostem a dávají tak dobrý příklad svým spolužákům.

Frouz-rybovka-2012-04.png, 335kB

Pohled do publika

Pokud se i Vy chcete této akce zúčastnit, není nic lehčího, než se níže zapsat. A nemusíte ani nikde pravidelně hrát či zpívat...
foto: Martin Frouz, kostel NSP na Vinohradech, Praha, Rybova mše 2012
O projektu
Obecné informace
Tento projekt je založen na dobrovolnosti a může se účastnit kdokoliv, i když nikde pravidelně nehraje či nezpívá. Stačí se zapsat na tomto webu a vyplnit základní údaje o sobě, abychom Vás pak mohli kontaktovat. Jedná se o jednorázovou dobrovolnou nekomerční akci. Může se ji účastnit každý, kdo umí zpívat nebo hrát na nějaký hudební nástroj. Je možné pozvat kohokoliv dalšího, kdo má chuť se před Vánoci odreagovat, poznat spoustu skvělých lidí a ještě udělat radost sobě a druhým.
Proč to vlastně děláme
Naším hlavním cílem je rozdat radost druhým lidem v době okolo Vánoc, kdy řada lidí nemá ani čas zastavit se ve shonu, který prožívá. Je zde tak možnost si zahrát či zazpívat jedno z nejkraśnějších a nejznámějších hudebních českých děl ve velkolepém obsazení. Chceme tímto projektem také ukázat, že tou nejvyšší hodnotou nemusí být vždy jen komerční sféra, ale také otevřenost, dobrovolnost a hlavně důraz na opravdové přátelství, které se díky vzájemné spolupráci vytváří. A právě možná v dnešním světě shonu a komerce je tento projekt ojedinělý, kdy to neděláme pro peníze nebo slávu, ale pro radost druhých lidí. A člověk má největší radost tehdy, když dokáže radost nesobecky a bezpodmínečně rozdávat; kdy se sejdou v listopadu úplně neznámí lidé a v lednu jsou z nich přátelé díky spolupráci a krásné hudbě, kterou spolu tvoříme. A právě o tom je „naše Rybovka“, ke které se může každý přidat.
Informace k zápisu
Začněte tím, že se zapíšete a vyplníte základní údaje. Potom Vás průvodce vyzve se přihlásít buď do orchestru na určitý nástroj, nebo do sboru a vyberete si hlas. Po výběru nástroje nebo hlasu se Vám zobrazí koncerty. Pokud je na daném koncertu pro daný hlas/nástroj volno, lze se na něj rovnou zapsat. Pokud ne, je třeba vybrat jiný koncert nebo jiný hlas/nástroj. U koncertů, na které se nejde zapsat, ze zobrazí tato ikona: delete.png, 5,0kB. Jak se nakládá s osobními údaji v rámci GDPR si můžete přečíst zde, neboť pokud se chcete zapsat, je třeba s tímto souhlasit.
Po té je možné pokračovat k zápisu zkoušek. Zde si zvolíte zkoušky, kterých se účastníte. Jaké zkoušky a kolik si jich máte zapsat je uvedeno dole v souhrnu. Ale aplikace vám sama přímo vygeneruje zkoušky, které se Vás týkají i s minimálními počty pro dané sekce.
Po dokončení zápisu Vás systém informuje o tom, zda byl záznam úspěšně uložen, nebo došlo k nějaké chybě v zadaných datech (např.: nezaklikli jste nějakou zkoušku v povinné sekci, něco nevyplnili apod.)
Když se úspěšně zapíšete
Pokud zápis proběhne v pořádku, odešle se Vám na zadanou e-mailovou adresu potvrzení a zadané údaje. Tyto přihlašovací údaje (jméno, příjmení, heslo) si uložte, protože se pak můžete následně do systému přihlásit a sami si tak upravovat zapsané zkoušky a koncerty. Není třeba se omlouvat ze zkoušky. Velmi snadno se přihlásíte, nechtěnou zkoušku vykliknete a zakliknete jinou.
Zkoušky
V den zkoušky nebo koncertu Vám přijde upozornění, že máte dnes zapsanou zkoušku. I v ten samý den je možné se přehlásit na jinou. Zkoušky probíhají na Gymnáziu Karla Sladkovského ( www.gykas.cz).
Na zkouškách se hlídá docházka právě z důvodů otevřenosti projektu, aby se nestalo, že někdo nebude umět svůj part. Pokud někdo přijde na zkoušku o více než 20 min. později, může se ji účastnit, ale nebude se mu počítat do celkového minima povinných zkoušek a bude si ji pak muset nahradit jinou.
Nejprve probíhají dělené zkoušky, které mají na starosti vedoucí sekcí (viz níže). Ti zodpovídají za docházku a připravenost celé sekce, dohlíží na techniku a sjednocení notových materiálů. Sekce se následně spojují v celek při zkouškách orchestru, sboru, celého tělesa a na povinné generální zkoušce.
Sekce se následně spojují v celek při zkouškách orchestru, sboru, celého tělesa a na povinné generální zkoušce.
Koncerty
Na koncerty je třeba se sejít včas, abychom si zkusili alespoň pár základních částí v koncertním obsazení. Díky otevřenému konceptu se v něm nelze sejít na zkoušce. Vhodné je tmavé a teplé oblečení, v kostele bývá zima.
Na koncertech se vybírá dobrovolné vstupné formou daru, ze kterého se hradí malé občerstvení na zkouškách a koncertech, plakáty, notové materiály, nahrávání videa z hlavního koncertu a další výlohy, které jsou s touto akcí spojeny. Jedná se o nekomerční akci, a tak se všichni tohoto projektu účastní dobrovolně a bez nároku na honorář.

» Zápis na Rybovku ještě neprobíhá, proto nejsou informace o koncertech dostupné...

Vyškrtnutí se z Rybovky
Pokud se z nějakého důvodu chcete z Rybovky vyškrtnout, máte na výběr dvě možnost:
 1. Vyškrtnout se jen pro tento rok, ale v databázi zůstanete. Budou Vám pak přicházet informativní e-maily a SMSky o plánovaných akcích (jako např. soustředění, zápis do dalšího ročníku Rybovky a jiné hudební akce pořádané v tomto duchu). Pokud máte zájem o toto vyškrtnutí, přihlaste se se a klikněte zde.
 2. Úplné odstranění i z databáze. Což znamená, že Vám již nebudou chodit žádné e-maily ani SMSky a nebudete ani informováni o spuštění zápisu pro další ročník Rybovky. Pokud si přejete toto úplné odstranění z tohoto portálu, napište nám, že chcete vyškrtnout spolu se svým jménem a příjmením zde.
Dokud neprovedete jeden z výše uvedených kroků, Vaše data, které jste zadali, zůstanou na našem serveru pro další roky a Vy budete mít tak jistotu, že se nepřijdete o žádné informace o akcích, které se v rámci tohoto projektu budou pořádat.
Počty zkoušek
 1. Orchestr
  1. 2 dělené zkoušky , 0 povinná po skupinách (zkouší se celá Rybovka)
  2. 4 zkoušky orchestru a sboru , 0 povinné (je třeba zvolit vždy min. jednu ze skupiny A a min. jednu ze skupiny B)
   1. během 1. a 2. zkoušky se zkouší: Gloria, Graduale, Credo, Offertorium
   2. během 3. a 4. zkoušky se zkouší: Sanctus, Benedictus, Agnus, Závěr
  3. 1 generálka , 0 povinná
 2. Sbor
  1. 2 dělené zkoušky po částech a po hlasech, 0 povinná (celá Rybovka)
  2. 2 generálky celého sboru , 0 povinná (celá Rybovka)
  3. 4 zkoušky orchestru a sboru , 0 povinné (je třeba zvolit vždy min. jednu ze skupiny A a min. jednu ze skupiny B)
   1. během 1. a 2. zkoušky se zkouší: Gloria, Graduale, Credo, Offertorium
   2. během 3. a 4. zkoušky se zkouší: Sanctus, Benedictus, Agnus, Závěr
  4. 1 generálka , 0 povinná
Vedoucí sekcí
 1. Orchestr (vedoucí Anna Šteflová)
  1. Housle, violoncella, violy, kontrabasy: Eva Jiranová
  2. Klarinety, flétny, trumpety, pozouny, lesní rohy: Anna Šteflová
 2. Sbor (vedoucí Kateřina Crhová)
  1. Soprán: Marta Šimůnková
  2. Alt: Zdeňka Polášková
  3. Tenor: Jana Slanařová
  4. Bas: Lenka Ficová
Limity/koncert
 1. Orchestr
  1. Příčná flétna: 2
  2. 1. Klarinet: 1
  3. 2. Klarinet: 1
  4. 1. Lesní roh: 1
  5. 2. Lesní roh: 1
  6. 1. Trumpeta: 1
  7. 2. Trumpeta: 1
  8. 1. Trombon: 1
  9. 2. Trombon: 1
  10. Tympany: 1
  11. Varhany: 1
  12. 1. Housle: 7
  13. 2. Housle: 7
  14. Viola: 3
  15. Violoncello: 3
  16. Kontrabas: 3
 2. Sbor
  1. Soprán: 40
  2. Alt: 40
  3. Tenor: 40
  4. Bas: 40
Webmaster © Václav Revenda
2011 – 2019, verze jádra: 11.2